«My school is fun» Οι μαθητές συμμετέχουν ενεργά!!!

Το σχολείο μας για άλλη μια φορά συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα συνεργασίας της πλατφόρμας «eTwinning» με τίτλο «My school is fun»!

Το πρόγραμμα σκοπεύει στο να μοιραστούμε φωτογραφίες και βίντεο από τη συμμετοχή των μαθητών στις διάφορες εορταστικές εκδηλώσεις του κάθε σχολείου/χώρας. Στόχοι του προγράμματος είναι να γνωρίσουν οι μαθητές ομοιότητες και διαφορές που έχουμε με σχολεία άλλων χωρών, να εξοικειωθούν με τη χρήση της αγγλικής γλώσσαν και των νέων τεχνολογιών, αλλά και να συνεργαστούν και να επικοινωνήσουν με άλλους μαθητές.

Συνεργάτες μας σε αυτή την προσπάθεια είναι σχολεία από Ισπανία, Ιταλία και Σουηδία.

Στα πλαίσια του προγράμματος και συγκεκριμένα για την επιλογή του λογότυπου της συνεργασίας δημιουργήθηκε η φόρμα που ακολουθεί ώστε να ψηφίσουν οι μαθητές μεταξύ των δημιουργιών τους.